“Man ir tīri zobi!”

Lai veidotu un nostiprinātu bērnu mutes dobuma un zobu kopšanas paradumus, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) jau otro gadu pēc kārtas īsteno veselību veicinošu projektu par zobu veselību un higiēnu.
Arī mūsu skola ir šī projekta dalībskola.
2016.gada 28.janvārī skolā viesojās LAURA, kura vadīja izglītojošu nodarbību “Man ir tīri zobi!” pirmsskolas un 1.-5.klašu skolēniem. Bērni uzzināja par zobiņu Baltiņu, zobu grauzi Urķi un zobu suku Čaklīti. Mutes veselības speciāliste Laura bērniem interesantā un uzrunājošā veidā stāstīja par regulāru zobu kopšanas nepieciešamību.
 
Bērni noskatījās izglītojošo animācijas filmu „Man ir tīri zobi!” un pārrunāja jautājumus par veselīga uztura nozīmi un ietekmi uz zobu veselību, vecumam atbilstošu zobu kopšanas līdzekļu izvēli, kā arī zobu tīrīšanas tehniku.
 
Pēc nodarbībām katrs dalībnieks saņēma zobu veselības eksperta apliecinājumu, zobu suku, uzlīmes, nozīmīti un dažādus izdales materiālus.
Mīļš paldies LAURAI par brīnišķīgo, izglītojošo un interesanto nodarbību “Man ir tīri zobi!” 28.01.2016. Sērmūkšu pamatskolā pirmsskolas un jaunāko klašu skolēniem!
 
Ja ir interese, savā mobilajā telefonā vai planšetē var lejuplādēt aplikāciju “Zobs”, kas ik dienu īpašos laikos Tev atgādinās par to, ka jāiztīra zobi.Tā ir bez maksas un vari lejupielādēt Google Play veikalā – http://ej.uz/zobsaplikacija

Savukārt pedagogiem tika izsniegts metodiskais materiāls par mutes dobuma un zobu veselību, kas palīdzēs turpmāk aktualizēt mutes veselības jautājumus mācību stundās un nodarbībās.

Mīļš paldies LAURAI par brīnišķīgo, izglītojošo un interesanto nodarbību “Man ir tīri zobi!” 28.01.2016. Sērmūkšu pamatskolā pirmsskolas un jaunāko klašu skolēniem!

Vairāk info: http://tirizobi.lv/

IMG_9775

IMG_9776

IMG_9792

IMG_9794

 

Par skolas apmeklējumu liela aukstuma gadījumā

Ministru kabineta noteikumu Nr.610″ Higiēnas prasības izglītības iestādēm, kas īsteno vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības, profesionālās pamatizglītības, arodizglītības vai profesionālās vidējās izglītības programmas” 6.punkts nosaka:

6. Iestādi neapmeklē izglītojamie:

6.1. vecumā līdz 12 gadiem, ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 20 °C;

6.2. vecumā no 13 gadiem, ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 25 °C.