Sērmūkšu skolā šogad vairs zvans uz mācību stundu neskanēs …

Mīļie bērni un vecāki!

Zinu, ka lielākā daļa no Sērmūkšu skolas bērniem jau iestājušies citā skolā. Tā kā jūs visi esiet patiešām superīgi, čakli, radoši un vienkārši labi cilvēki, esmu pārliecināta, ka būsiet tādi paši arī citā skolā un jums noteikti veiksies labi un vēl labāk. Atcerieties, ka jūs paši esiet tie, kas veidojat savu dzīvi, tāpēc cenšaties no vislabākās sirdsapziņas un esiet aktīvi Latvijas pilsoņi. Protams, jūs atbalstīs jūsu vecāki un visi citi mīļie cilvēki, taču nekautrējaties jautāt pēc palīdzības vai padoma arī skolotājiem un man, kas jūs skoloja Sērmūkšos! 😉

Paldies jums, bērni, par šo jauko laiku esot kopā Sērmūkšos!

Mīļš PALDIES, vecāki, jums, ka uzticējāt savus bērnus mums un paldies par atbalstu visu skolas gadu garumā!

Paldies maniem mīļajiem kolēģiem – gan skolotājiem, gan tehniskajiem darbiniekiem (pat nezinu, kāpēc sauc par tehniskajiem) par atbalstu visās skolas un ārpusskolas aktivitātēs!

Novēlu veiksmīgu mācību gadu visiem bērniem, kas 2015./2016.m.g. mācījās Sērmūkšos!

Lai izdodas viss iecerētais!

Lai veiksme jūs pavada visur, kur jūs ejat un visā, ko jūs dariet! 😉

Ar patiesi mīļu sveicienu,

Sērmūkšu pamatskolas direktore Ilze Šmate

Ralfs Laurinovičs piedalās 1.Latvijas atklātajā datorikas olimpiādē

2016.gada 14.maijā notika 1. Latvijas atklātā datorikas olimpiāde, kurā tika uzaicināts arī mūsu skolas 6.klase skolēns Ralfs Laurinovičš. Ralfs bija izturējis olimpiādes 1.kārtu neklātienē un bija viens no 100 dalībniekiem 4.-9.klašu grupā, kurš uzaicināts uz Rīgu.

Finālā Ralfs ieguva 37.-39.vietu 4.-6.klašu konkurencē no 58 dalībniekiem.

Apkopotie 2.kārtas rezultāti pa klašu grupām: https://drive.google.com/file/d/0BzgyZk8W9jp7ZU5VNzBvQ182WDA/view

 

Vairāk par olimpiādi: http://www.lado.lv/

 

„Eiropas eksāmens”

Piedalies, domā un saņem balvas!

 

„Eiropas eksāmens” ir iespēja apliecināt savas zināšanas par Eiropas Savienību, Latviju un pašiem par sevi – savām iespējām, tiesībām, pienākumiem. Pagājušajā gadā „Eiropas eksāmenā” piedalījās vairāk kā 5000 dalībnieku. Šogad aicinām arī Tevi piedalīties, būt ātram un gudram!

„Eiropas eksāmens” notiek Eiropas dienā – 9.maijā no 8:00 līdz 21:00 tiešsaistē www.esmaja.lv.

Informācija un materiāli, lai labāk sagatavotos eksāmenam: www.esmaja.lv/eiropas_eksamens.

Eiropas eksāmena dalībnieki tiek dalīti 4 vecumgrupās (5.-6.klase, 7.-9.klase, 10.-12.klase, pieaugušie). Eksāmena izpildes maksimālais laiks ir 20 minūtes, jautājumu skaits  katrai vecumgrupai ir atšķirīgs. Pēc eksāmena nokārtošanas ikviens e-pastā saņem Apliecinājumu par dalību eksāmenā un uzzina iegūto punktu skaitu, tādejādi – pasniedzēju komisijas vietā esi tikai Tu pats.

Balvas katrā vecuma grupā saņems 10 labākie. Balvu fonds – lidojumi ar gaisa balonu, aerodium lidojumi, braucieni ar vasaras bobu.

Aicinām uzzināt sīkāk un piedalīties Eiropas eksāmenā 9.maijā no plkst. 8:00 līdz 21:00 www.esmaja.lv !

Sasniegumi mācību priekšmetu olimpiādēs

Sveicam:

  • LAIMU KALNIŅU ar iegūto 3.vietu informātikas olimpiādē 7 novadu skolu konkurencē 7.klašu grupā 07.04.2016. (sk. Ilze Šmate)
  • LAIMU KALNIŅU ar iegūto ATZINĪBU matemātikas olimpiādē 7 novadu skolu konkurencē 7.klašu grupā 12.02.2016. (sk. R.Nagainis)
  • ZIGURDU ZVAIGZNI ar iegūto 1.vietu mājturības un tehnoloģiju olimpiādē 8 novadu skolu konkurencē. (sk. M.Žēpers)

Zigurda veidotais papagailis

IMG_0090m

Vairāk par mājturības un tehnoloģiju olimpiādi skatīt: majturiba

Eiropas ķēdes reakcija 2016

Jau trešo gadu piedalāmies šajā eTwinning projektā. Šogad piedalījās 32 skolas – no katras Eiropas valsts viena. Mērķi: 1. Izveidot ķēdes reakciju; 2.Atrast piemērotus materiālus, piederumus u.c. nepieciešamo idejas īstenošanai;  3.Izveidot pēc iespējas garāku darbojošos ķēdes reakciju, mēģinot atrast vislabāko, interesantāko risinājumu un novērtēt,  kā tā darbojas. 4.Izmantot dažādus tehnoloģiskos risinājumus idejas īstenošanai. Sākumā ievietojām īsu vizītkarti par skolu, kuru ievietoja blogā. Vispirms bērni kopā ar klases audzinātāju zīmēja ķēdes uzmetumus un veidoja ķēdes posmus. Janvāra sākumā sākām izvērst šo ķēdes reakciju skolas zālē. Tas bija ļoti aizraujoši, jo centās iesaistīties visi skolas skolēni. Bija daudz mēģinājumu un uzlabojumu. Kad ķēdi bijām izveidojuši, uzņēmām video. Katra skola savu video par ķēdes reakciju ievietoja blogā. Projekta partneriem bija jānovērtē visas izveidotās ķēdes reakcijas. Rezultātus apkopoja projekta dibinātāji. Noslēgumā bija ļoti interesanta rezultātu paziņošana ar speciāli veidota video palīdzību.

Lai iepazīstinātu ar sevi, izveidojām cilvēku ķēdes reakciju:

Šeit ir mūsu veidotā ķēdes reakcija:

Dažas bildes no skatīšanās tiešsaistē, uzzinot visus rezultātus.

IMG_9802m IMG_9805m IMG_9806m IMG_9807m

 

 

“Man ir tīri zobi!”

Lai veidotu un nostiprinātu bērnu mutes dobuma un zobu kopšanas paradumus, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) jau otro gadu pēc kārtas īsteno veselību veicinošu projektu par zobu veselību un higiēnu.
Arī mūsu skola ir šī projekta dalībskola.
2016.gada 28.janvārī skolā viesojās LAURA, kura vadīja izglītojošu nodarbību “Man ir tīri zobi!” pirmsskolas un 1.-5.klašu skolēniem. Bērni uzzināja par zobiņu Baltiņu, zobu grauzi Urķi un zobu suku Čaklīti. Mutes veselības speciāliste Laura bērniem interesantā un uzrunājošā veidā stāstīja par regulāru zobu kopšanas nepieciešamību.
 
Bērni noskatījās izglītojošo animācijas filmu „Man ir tīri zobi!” un pārrunāja jautājumus par veselīga uztura nozīmi un ietekmi uz zobu veselību, vecumam atbilstošu zobu kopšanas līdzekļu izvēli, kā arī zobu tīrīšanas tehniku.
 
Pēc nodarbībām katrs dalībnieks saņēma zobu veselības eksperta apliecinājumu, zobu suku, uzlīmes, nozīmīti un dažādus izdales materiālus.
Mīļš paldies LAURAI par brīnišķīgo, izglītojošo un interesanto nodarbību “Man ir tīri zobi!” 28.01.2016. Sērmūkšu pamatskolā pirmsskolas un jaunāko klašu skolēniem!
 
Ja ir interese, savā mobilajā telefonā vai planšetē var lejuplādēt aplikāciju “Zobs”, kas ik dienu īpašos laikos Tev atgādinās par to, ka jāiztīra zobi.Tā ir bez maksas un vari lejupielādēt Google Play veikalā – http://ej.uz/zobsaplikacija

Savukārt pedagogiem tika izsniegts metodiskais materiāls par mutes dobuma un zobu veselību, kas palīdzēs turpmāk aktualizēt mutes veselības jautājumus mācību stundās un nodarbībās.

Mīļš paldies LAURAI par brīnišķīgo, izglītojošo un interesanto nodarbību “Man ir tīri zobi!” 28.01.2016. Sērmūkšu pamatskolā pirmsskolas un jaunāko klašu skolēniem!

Vairāk info: http://tirizobi.lv/

IMG_9775

IMG_9776

IMG_9792

IMG_9794

 

Par skolas apmeklējumu liela aukstuma gadījumā

Ministru kabineta noteikumu Nr.610″ Higiēnas prasības izglītības iestādēm, kas īsteno vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības, profesionālās pamatizglītības, arodizglītības vai profesionālās vidējās izglītības programmas” 6.punkts nosaka:

6. Iestādi neapmeklē izglītojamie:

6.1. vecumā līdz 12 gadiem, ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 20 °C;

6.2. vecumā no 13 gadiem, ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 25 °C.